رسوبگیر ها:
پلی فسفاتها خاصیت کلیت کننده دارند.یعنی املاحی به آب اضافه میکنند که مانع رسوب میشود.
اساس کار ضد رسوب های مغناطیسی این است که با ایجاد میدان مغناطیسی و باردار کردن یونها مانع رسوب آنها شوند ، بنابراین این امر موجب می شود تا املاح از آب حذف نشوند .

خوب است بدانید که  وجود میزان بالای املاح در آب باعث می شود تا مصرف صابون در شست و شو بالا برود ، یعنی عوامل سختی آب کلسیم و منیزیم باعث میشوند صابون دیر کف کند .

زمان تعویض فیلترها :
زمان تعویض فیلترها توسط دو پارامتر تحت تاثیر قرار مگیرد :
1. کیفیت آب ورودی

2. میزان مصرف
اعداد پیشنهادی ما همیشه به صورت یک  بازه زمانی ارائه می شوند.به طور مثال زمان مورد نیاز برای الیاف بین 3-6ماه می باشد .

جدول زمانی استاندارد تعویض فیلترهای دستگاه اسمز معکوس : ( برای آبهای لوله کشی با تی دی اس زیر 300) الیافی 5 میکرون =سه ماه-کربنهای CTO - UDF= حداکثر 6 ماه-ممبران= 24 الی 36 ماه- پست کربن = 12 ماه- مینرال =12 ماه
البته به نسبت تی دی اس بالاتر زمان نعویض کاهش میابد.
استفاده از الیاف 1 میکرون در مرحله سوم در مناطقی که کلر باقیمانده آب بالاست توصیه نمی شود

❓سئوال : علت وجود داشتن دانه های ریز سفید رنگ بعد از نصب دستگاه تصفیه آب  ۶مرحله ای چیست ؟؟؟
1. اولین علت هوایی است که در داخل منافذ فیلتر الیافی وجود دارد و موقع عبور آب از درون فیلتر در آن حل میشود .مشتری ها اغلب این حالت را با حالت  سوپر کلریناسیون اشتباه میکنند .
2. دومین علت حباب های هوا هستند ، که به این حالت کاویتاسیون میگویند . این حالت بیشتر در سیستم های دارای پمپ ایجاد میشود هواگیری از خروجی فیلتر 3 و خالی کردن تانک این معضل را حل میکند.
3.  اگر دانه های سفید معلق  باشند و به سمت بالا حرکت بکنند باید بگوییم که این ها همان ذرات اکسیژن هستند  که بعد از چندبارتخلیه مخزن برطرف میشوند .اما اگه دانه های سفید ته اب قرار داشته باشند نشان دهنده ی این نکته است که ، فیلتر مینرال شسته نشده یا نامرغوب است .

✅ نکته :
داخل فیلترهای پست کربن از کربن فعال استفاده می گردد که در تایوان از چوب درخت نارگیل یا نی بامبو استفاده می شود که بعد از ذغال شدن این چوبها آنها را با فن آوری ساده فعال می نمایند.در فیلترهای قلیایی از سنگ کلسیت استفاده می شود که در لابراتورارها با فن آوری محرمانه باعث می شوند که رادیکالهای کلسیم سست وآزاد گردند تا به راحتی با آب پیوند مولکولی ایجاد نمایند. در فیلترهای مینرال هم سنگهای کوهپایه ها که درون خود املاحی مانند کلسیم،منیزیم،سدیم و پتاسیم را در خود دارند استفاده می شود که هر کدام از اینها دیر تعویض گردد احتمال منجر به آلودگی قارچی خواهند شد.

پرسش و پاسخ