چراتصفیه آب بخریم؟این سوالی است که در ذهن بسیاری از مشتریان و کسانی که در خرید تصفیه آب خانگی تردید  دارد میگزرد در مورد این سوال پاسخ کوچکی خواهیم داد .

در حقیقت نه تنها خانواده های ایرانی بلکه تمام مردم دنیا باید در منزل خود جهت تصفیه آب آشامیدنی که شامل آب مصرفی جهت نوشیدن، چای، قهوه، طبخ غذا و حتی آبکشی سبزیجات و میوه ها باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنند.
و اما علت ضرورت این:چراتصفیه آب بخریم؟تا به امروز در تمام دنیا بر روی آب بهداشتی که توسط سازمانهای آب تامین و ازطریق شبکه های آبرسانی توزیع می شود، دو عمل انجام میشود:
✅به روش های فیزیکی ( نظیر حوضچه های ته نشینی و استفاده از آشغال گیرها ) تا حدودی مواد معلق در آب حذف می شوند.
✅ با استفاده از مواد شیمیایی ( عمدتاً کلر و مشتقات آن ) میکروب زدایی انجام می شود.

اما این میزان تصفیه و میکروب زدایی برای آن قسمت از آب که صرف آشامیدن انسان می شود کافی نیست. زیرا املاح و مواد مضر که در آب به صورت محلول وجود دارد ( نظیر نیترات، آرسنیک، سموم کشاورزی، فلزات سنگین و … ) با این روش از آب حذف نشده و وارد بدن انسان می شود. ولی دستگاه های تصفیه آب با فیلتر اسمز معکوس قادر است مواد مضر محلول در آب را حذف نماید به طوری که آب خروجی از این دستگاه ها عاری از هرگونه مواد زیان بار است.و نیاز آن در هر منزل یک امر ضروری تلقی میشود

بعضا مشاهده شده است که عده ای سودجو، اقدام به تولید و توزیع آب غیر بهداشتی بعنوان آب معدنی می کنند. با استفاده از دستگاه های تصفیه آب ، اطمینان حاصل کنید که آب مصرفی خانواده از روشهای کاملا بهداشتی تولید می شود و خودتان بر کیفیت آن نظارت دارید.

نگهداری آب در بطری های پلاستیکی درصد ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. مخصوصا در صورت گذاشتن بطری‌های آب در معرض نور خورشید، موادی از پلاستیک به آب نفوذ می کند که سرطانزایی آنها به اثبات رسیده است. این درحالی است که بسیاری از کسبه، بطری های آب را در خیابانها و پیاده روهای مقابل فروشگاه ها و در معرض نور خورشید قرار می دهند.

برخی از تولید کننده ها جهت افزایش ماندگاری آب بطری، از مواد نگهدارنده استفاده می کنند. در نتیجه خالص بودن آب بطری ها محل تردید است.

حمل و نقل و نگهداری آب های معدنی نیازمند صرف انرژی، زمان و هزینه زیادی است.

زباله های حاصل از بطری های آب معدنی، غیر قابل تجزیه بوده و باعث آلودگی محیط زیست می شوند.امیدوارم در این بخش توانسته باشید جواب این سوال که چراتصفیه آب بخریم؟ را گرفته باشید.

بخش اعظمی از هزینه آب معدنی ها، در واقع هزینه های بسته بندی و توزیع آنهاست که از مشتری دریافت می‌گردد.امید وارم که در این بخش جواب سوال خودچراتصفیه آب بخریم؟ را گرفته باشید.

پرسش و پاسخ