blank


تعویض فیلتر تصفیه آب تبریز

دستگاه های تصفیه آب، امروزه تبدیل به یکی از دستگاه های بسیار مهم خانه های ما شده است. دلیل استفاده از این دستگاه ها نیز مشخص و واضح است، دستگاه های تصفیه آب شهری توانایی تصفیه آب در حجم بالا را ندارند و در مسیر رسیدن آب آشامیدنی به خانه های ما، بیماری ها و میکروب های متفاوتی در آب حل می شوند که سلامت ما را تهدید می کنند. اما یکی از مهم ترین مواردی که ما باید در پروسه نگهداری دستگاه های تصفیه آب به آن توجه کنیم، تعویض فیلتر های آن در زمان درست است. اگر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید، به موضوع تعویض فیلتر تصفیه آب تبریز خواهیم پرداخت و شما را با جزئیات تعویض فیلتر استاندارد در زمان مناسب آشنا خواهیم کرد.
جهت تعویض فیلتر تصفیه آب حتما با شرکت تصفیه آب پینار در تماس باشید. متخصصان ما جهت تعویض و تعمیر در خدمت شما هستند.آب سالم تصفیه شده، ملزم به تعویض فیلتر است

یکی از مهم ترین کار هایی که ما باید در قبال سلامتی آب آشامیدنی خود انجام دهیم، چک کردن دستگاه تصفیه آب خانگی و تشخیص زمان تعویض فیلتر های دستگاه مربوطه است. اگر در زمان مناسب فیلتر دستگاه عوض نشود، نه تنها آب سالمی از شیر آب خانه ها بیرون نمی آید، بلکه آبی که از شیر خارج می شود می تواند مضر تر از آب های لوله کشی باشد. پس نتیجه میگیریم همانطور که در زمان خرید دستگاه های تصفیه آب باید وسواس به خرج دهیم که برند مناسبی را خریداری کنیم، باید به همان اندازه روی تعویض فیلتر های دستگاه وسواس بخرج بدهیم. شاید برایتان جالب باشد که تعویض نکردن فیلتر دستگاه های تصفیه آب می تواند چه آسیبی به دستگاه برساند.

آسیب های احتمالی عوض نکردن فیلتر

 

همانطور که گفتیم تعویض فیلتر تصفیه آب تبریز یکی از ضروریات داشتن یک آب سالم است. در صورت عدم تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب، رسوب ها به پمپ دستگاه نفوذ می کند و در نهایت می توان گفت که عمر مفید دستگاه شما پایین خواهد آمد. در نهایت نیز آن انتظاری که ما از یک دستگاه تصفیه آب داریم، مانند از بین بردن املاح، حذف نیترات ها و همچنین سایر مواد اضافی در آب اتفاق نخواهد افتاد و کیفیت آب های تصفیه شده در خانه ما پایین خواهد آمد.

بهترین زمان تعویض فیلتر

اما برای اینکه زمانی مناسب برای تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب تعیین کنیم، باید به منطقه جغرافیایی که زندگی می کنیم، توجه داشته باشیم. اگر سختی آب منطقه ای که زندگی می کنید بسیار بالا باشد، قطعا شما باید فیلتر دستگاه خود را زود به زود عوض کنید. در کل اگر دستگاهی برای مثال شش مرحله ای دارید، باید بدانید که بصورت متداول هر شش مرحله ای که در دستگاه توسط فیلتر ها انجام می شود، عمری مشخص و زمان تعیین شده ای را دارا می باشند. معمولا می توان گفت که

  •  فیلتر مرحله یک پلی پروپن هر 4 الی 6 ماه
  • فیلتر مرحله دو کربن اکتیو فعال گرانول هر 4 الی 6 ماه
  • فیلتر مرحله سه کربن بلاک هر 4 الی 6 ماه
  • فیلتر مرحله پنج پست کربن خطی هر یک سال الی یک سال و نیم
  • فیلتر مرحله چهار مرحله ممبران تصفیه آب هر یک سال و نیم الی 2 سال
  • فیلتر مرحله شش مینرال معدنی ساز هر یک سال و نیم
  • فیلتر مرحله هفت آلکالاین هر یک سال الی یک سال و نیم
  • فیلتر مرحله هشت هر یک سال الی یک سال و نیم
  • فیلتر مرحله هشت لامپ UV تا زمان سوختن یا نیم سوز شدن لامپ می باشد.

دلیل تغییر مزه آب، سریع تر زمان مقرر

اما ممکن است در مسیر استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی، مزه، بو و حالت عادی آب تغییر کند در حالی که به زمان تغییر فیلتر ها مانده است، در این حالت چه کنیم؟ این حالت بسیار رایج در زمان خرید یک فیلتر بی کیفیت رخ می دهد، و یا شاید فیلتر مورد نظر به خوبی در جای خود قرار نگرفته باشد. بهتر است قبل از پیش آمدن این مشکلات، اقدام به خرید و استفاده فیلتر های باکیفیت از بازار از مراکز مطمئن کنید. تعویض فیلتر تصفیه آب تبریز یکی از مهمترین اقداماتی است که شما باید انجام دهید. تبریز یکی از قطب های فروش دستگاه ها و فیلتر های باکیفیت و اصل تایوانی است.

نحوه تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب

بگذارید کمی دقیق تر در رابطه با نصب فیلتر های تصفیه آب خانگی صحبت کنیم. برای تعویض فیلتر های اول، دوم و سوم که می توان گفت به ترتیب فیلتر فیلتر پلی پروپن، کربن اکتیو و کربن بلاک می باشد، ابتدا باید شیر های ورودی دستگاه تصفیه آب و همچنین مخزن ذخیره را ببندید و سپس با استفاده از ابزار آلاتی همچون آچار هوزینگ، می توانید هوزینگ های پایینی دستگاه را باز کنید. در این مرحله نگران کثیفی های احتمالی نباشید چرا که زیر فیلترهای مخزنی وجود دارد که آب های کثیف درون آن ریخته می شود.

اگر در زمان درآوردن فیلتر ها به مشکل برخوردید و دیدید که فیلتر ها از جای خود تکان نمی خورند، بدانید که فیلتر ها دچار رسوب شده اند و باید رسوب را از بین ببرید. شما میتوانید با چاقو روی هوزینگ را پاک کنید ولی حواستان باشد که به هوزینگ آسیبی وارد نشود. پس از باز کردن هوزینگ فیلتر های مرحله یک، دو و سوم را خارج و فیلتر های جدید را ببندید. سپس برای مراحل چهارم به بعد نیاز دارید تا ابتدا ورودی شلنگ فیلتر ممبران را قطع کنید. در این زمان باید منتظر بمانید تا 10 تا 20 لیتر آب از شلنگ مربوطه خارج شود، در حقیقت شما کار کربن گیری را دارید انجام می دهید که باید تا شفافیت کامل آب به خارج کردن آب از شلنگ ادامه دهید. پس از شفافیت فیلتر را عوض کرده و دوباره شلنگ را متصل کنید.

مرحله نهایی تعویض فیلتر ها

اما پس از تعویض فیلتر ها، نیاز دارید تا 2 الی 3 بار مخزن را پر و خالی کنید تا داخل مخزن یک دست و تمیز شود. اما همانطور که گفتیم خرید فیلتر با کیفیت یکی از ضروریات داشتن یک دستگاه سالم است. مجموعه پینار با فروش انواع دستگاه های تصفیه آب اصل و با کیفیت و همچنین فروش فیلتر های بسیار استاندارد، سعی داشته تا مشتریان خود را راضی نگه دارد و از دردسر های احتمالی استفاده از یک فیلتر غیر استاندارد آن ها را دور کند. تعویض فیلتر تصفیه آب تبریز می تواند برای شما به صرفه تر باشد.

 

لینک های مرتبط:

خرید فیلتر تصفیه آب تبریز

نصاب تصفیه آب تبریز