معنویات

دستگاه تصفیه آب در دامداری ها

تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب در دامداری ها چه مزایایی دارد؟

یکی از سوالاتی که همواره مطرح است این است که چرا باید از دستگاه تصفیه آب در دامداری ها استفاده کنیم؟ دستگاه تصفیه آب در دامداری جهت تصفیه آب و رعایت بهداشت کاربرد فراوانی دارد. لازم است بدانید برای تصفیه ی آب روش های مختلفی وجود دارد که دامداران می توانند از آنها استفاده کنند تا بهداشت رعایت شود. برخی از این روش ها به وسیله ی سازمان آب انجام می شود و سپس توسط شبکه های آبرسانی، توزیع می گردد. دو روش تصفیه ی آب عبارت است از:

 • روش فیزیکی: که به وسیله ی این روش سعی دارند تا جایی که امکان دارد، مواد معلق بر سطح آب را از بین ببرند.
 • روش دیگر استفاده از مواد شیمیایی: که این روش به نوعی میکروب را خارج و حذف می کند.

اما مواد شیمیایی به دلیل املاح و مواد مضری که دارد، برای استفاده و آشامیدن انسان مضر می باشد. در این صورت دستگاه تصفیه ی آب با استفاده از فیلتر اسمز معکوس، توانایی حذف مواد مضر در آب را دارد و در نتیجه آب را بدون هیچ مواد مضری می توان مشاهده کرد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه ی آب چه ویژگی های دارد؟

 • حذف کلر
 • حذف نیترات no3
 • حذف تری هالومتان ها
 • حذف رنگ، بو، شوری و مزه ی نامطبوع
 • حذف باکتری، انگل و مواد معلق
 • کاهش سختی آب
 • حذف فلزات سنگین از سرب، روی، آلومینیوم، تیتان و کاتیون های آرسنیک

دستگاه تصفیه ی آب در دامداری ها چه کاربردی دارد؟

استفاده از آب شور برای دام، باعث به هلاکت رسیدن آن ها می شود و تولیدات دامی و بازدهی را به شدت کاهش می دهد. برای حل این مشکل باید از دستگاه تصفیه ی آب در دامداری ها استفاده کرد.

 

دستگاه تصفیه آب در دامداری

دستگاه تصفیه آب در دامداری، موجب شیرین کردن آب می شود و می تواند تا 95 درصد املاح آب را حذف کند. به کار بردن دستگاه تصفیه آب، باعث افزایش اقتصاد این بخش می گردد و تولید را به مراتب بالا می برد. از مشکلاتی که ممکن است آب در دامداری داشته باشد که به سلامت دام هم ضرر می زند، می توان به میکروب آب اشاره کرد. میکروب آب، یکی از عوامل بیماری دام می باشد. خصوصا در پرورش بلدرچین، جوجه و کبک یکی از اساسی ترین مشکلات بیماری آنها می باشد که بیشتر از طریق آب آلوده اتفاق می افتد.

برای رفع و کمتر کردن این مشکل، تصفیه از طریق استفاده از فیلتر شنی و کربنی امکان پذیر است. میزان کلیفرم هایی که در آب وجود دارد به افراد در انتخاب روش برای از بین بردن میکروب آب کمک می کند.

از مشکلات دیگر، عناصر شیمیایی موجود در آب می باشد که شوری آب را به دنبال دارد و باید برای آن آب شیرین کن را به کار برد. دستگاه تصفیه آب این شوری را به حداقل می رساند تا مورد استفاده برای کشاورزی و دامداری قرار گیرد. به کاربردن آب شیرین کن، تاثیر زیادی بر روی رشد و کیفیت محصول تولیدی دارد.

دستگاه تصفیه آب در دامداری چه مزایایی دارد؟

 • دستگاه تصفیه آب سولفات آب را از بین برده و مدفوع شل را برطرف می سازد.
 • باکتری های موجود در آب را از بین می برد و به همین دلیل تلفات کمتری دیده خواهد شد.
 • حذف نیترات و 100 درصد کاهش خفگی دام و طیور
 • رفع اختلالات استخوانی به دلیل ایجاد تعادل آنیونی کاتیونی در بدن دام و طیور

دستگاه تصفیه آب چه فایده ای برای کشاورزی و دامداری  دارد؟

می توان گفت تصفیه آب و رساندن آن به دامداری، فعالیت و کارکرد در زمینه دام را بالا می برد.

از آن جایی که بیشترین وزن جوجه های یک روزه را آب تشکیل می دهد، دستگاه تصفیه آب  نقش مهمی در رشد و زنده ماندن آن ها دارد و هر یک از مرغ ها به 4 لیتر آب نیاز دارند، برای هر یک کیلوگرم گوشتی که در بدنشان شکل می گیرد.

کیفیت آب تاثیر زیادی بر نحوه ی عملکرد هر یک از جوجه ها دارد و منجر به رشد آن ها می شود.

ناخالصی و ناسالم بودن آب، هضم غذای مرغ را دچار مشکل می کند.

از روش های مهم تصفیه آب، روش اسمز معکوس است که تا نزدیک به 98 درصد نمک محلول در آب را از بین می برد.

 

شرکت تصفیه گستر پینار

شرکت تصفیه گستر پینار، پیشتاز در تامین دستگاه های تصفیه آب دامداری و دستگاه تصفیه آب می باشد. ما با دامداران بسیاری همکاری نزدیک داشته در این زمینه دارای تخصص و سابقه فراوانی هستیم. کافی است با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما در این زمینه مشاوره های لازم را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *